Domain & Hosting

 

istanbul domain tescilDomain (Alan Adı) sorulaması için tıklayın.

 

Domain - Hosting nedir?

 

Domain nedir?

İnternet adreslerine domain name (alan adı) denir. Örneğin www.bilcag.net bir domaindir.istanbul hosting, domain hosting, web hosting, mail hosting, linux hosting, windows hosting

 

Hosting nedir?

Bir domain ‘in web tarayıcısında adresini yazdığınızda ekrana gelmesi için internet üzerinde bir sunucusu üzerinde barındırılması gerekir. Buna da hosting (konaklama) denir.

 

Domainler uluslararası tescil kuruluşları üzerinden gerekli işlemler sonrası satın alınır ve ilgilisi adına tescil edilir.

Bir domain sahibi internet’te web sitesini yayınlatmak yada domain’ine bağlı mail adresi kullanmak istiyorsa mutlaka hosting (konaklama) hizmeti almak zorundadır.

 

Bilçağ olarak biz tüm bu teknik işlemleri müşterilerimiz adına güvenle yürütmekteyiz.


Çözümlerimiz

İnternet’te her türlü uzantıya sahip domain adresinin tescil işlemlerini gerçekleştiriyor, tescil olunan yada tescil edilmiş domainlere hosting (konaklama) hizmeti sağlıyoruz.

 

Domain hizmetlerinde yurtiçi .tr uzantılı ve yurtdışı .com .net .org .biz .ws vb. tüm uzantıların kayıt işlemlerini müşterilerimiz adına güvenle gerçekleştirilmektedir.

 

alan adı almaDomain (Alan Adı) sorgulama penceresi ile tescil etmeyi düşündüğünüz internet adreslerini güvenle sorgulatabilir ve tescilini talep edebilirsiniz.

 

Hosting çözümlerimiz

 

Panelli ve panelsiz, Linux hosting, Windows hosting çözümlerimizi uygun fiyatlarla yurtiçi ve yurtdışı serverlarımızda hizmet sunuyoruz.

 

Hosting hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bize ulaşın.

 

Domain & Hosting ile ilgili Sıkça Sorulan Sorulara ulaşmak için tıklayın.